top of page

      Семінар- практикум «Вікові та психологічні особливості учнів з порушенням слуху, зору, інтелекту.

Принципи корекційної роботи.»

   Індивідуальне навчання в системі загальної середньої освіти - це одна із форм організації навчально-виховного процесу. Воно впроваджується для забезпечення права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти з урахуванням індивідуальних здібностей та обдарувань, стану здоров'я, демографічної ситуації, організації їх навчання. На сучасному етапі відкрилися нові перспективи у системі корекційної освіти, пов’язані з переосмисленням ставлення до організації навчання і виховання дітей з особливостями психофізичного розвитку. Практика європейських країн, США, Канади свідчить, що діти з особливостями психофізичного розвитку можуть одержувати освіту не лише у спеціальних, відокремлених від загальної освіти закладах, а й у загальноосвітніх школах за моделлю інтегрованої чи інклюзивної освіти, яка передбачає надання якісних освітніх послуг дітям незалежно від рівня їхнього розвитку.

   Запровадження сучасних моделей організації навчання, виховання і реабілітації дітей з особливостями психофізичного розвитку потребує не лише спеціальної організації матеріального середовища, а й підготовки психолого-педагогічного персоналу загальноосвітніх закладів, оскільки ефективність інтегрованого та інклюзивного навчання залежить від правильного психолого-педагогічного супроводу цих дітей, який забезпечують як вчителі-дефектологи, так і педагоги та психологи загальноосвітніх закладів.

   Для виконання цих завдань, 5 листопада 2019 року на базі Рафалівськї ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся міжокружний семінар практикум для вчителів та практичних психологів, які працюють  за індивідуальним планом   з дітьми з особливими освітніми потребами.

   В програму семінару було включено теоретичні питання, які проаналізували педагоги нашої школи:

  • Вікові та психологічні особливості учнів з порушення слуху

                                                                  (соціальний педагог Пілісна Н.А).

  • Вікові та психологічні особливості учнів з порушенням інтелекту

                                    (вчитель індивідуального навчання Буйненко Л.В.).

  • Вікові та психологічні особливості учнів з порушенням  зору

 (практичний психолог Скібчик І.В.).

   Учасники семінару мали можливість проаналізувати   відеофрагменти  уроків читання (Буйненко Л.В., 4 клас), інформатики (Шепеть М.М., 7 клас) та уроку  музичного мистецтва з елементами корекції (Антонюк К.В., 7 клас).

   Далі учасники семінару взяли участь  у тренінговому занятті під керівництвом практичного психолога Скібчик І.В. «Прийоми корекційної роботи з дітьми особливими потребами»,  під час якого змогли не тільки ознайомитися з різними прийомами корекційної роботи, а й випробувати їх на практиці. 

   Продовжила заняття вчитель музичного мистецтва Антонюк К.В., яка дала змогу учасникам семінару побути в ролі музикантів та відтворити шумовий оркестр.

    На завершення учасники семінару поділилися враженнями та обмінялися рекомендаціями.

IMG_4186.JPG
IMG_4190.JPG
IMG_4265.JPG
IMG_4233.JPG
IMG_4275.JPG
IMG_4269.JPG
IMG_4318.JPG
IMG_4195.JPG
IMG_4311.JPG
IMG_4200.JPG
IMG_4351.JPG

Психолого-педагогічний семінар

«Розвиток позитивної навчальної мотивації учнів в контексті реалізації концепції НУШ» 

  Під час осінніх канікул педагогічний колектив Рафалівської ЗОШ І-ІІІ ступенів активно розвиває власні навчально - методичні здібності та знання.

 «Розвиток позитивної навчальної мотивації учнів в контексті реалізації концепції НУШ» - саме така тема розглядалася на психолого - педагогічному семінарі (підготовлений практичним психологом (Скічик І.В.), який відбувся 29.10.2019 р.

  У формі семінару-практикуму, посилаючись на наукове підґрунтя, вчителі школи ділилися досвідом роботи з таких питань:

  • Шляхи підвищення мотиваційної сфери учня.

  • Шляхи формування мотивації на уроці.

  • З чого починається ефективний урок?

  Робота в групах, виступи педагогів, перегляд презентації – все це сприяло діловій атмосфері, що панувала в класі, збагатило кожного, спонукало до роздумів над досліджуваною проблемою.

IMG_4059.JPG
IMG_4089.JPG
IMG_4057.JPG
IMG_4093.JPG

   27.03.2019 року на базі нашої школи відбувся районний семінар соціальних педагогів на тему: «Чому діти обманюють?».

   Соціальний педагог нашої школи Сергійчук Н.А. провела тренінг «Причини дитячої брехні» та виступила по темі: «Теоретичні аспекти вивчення брехні: суть понять брехня, обман та неправда, види і наслідки брехні, особливості виникнення брехні у дітей». Всі учасники семінару провели плідну колективну роботу.

IMG-dd1f642ead38f08a0e3cbb6199e8eef9-V.j
IMG-a81910e4df3d03ea2f05fa7a88adc6c6-V.j
IMG-0a0bc0a8f23f4abed6145f783a5b6228-V.j
IMG-0f152c4f4410f304c13a587825925c6d-V.j

   27.02.2019 року в приміщенні РОІППО відбувся тренінг на тему: «Торгівля людьми», який провели представники центру підтримки громадських ініціатив «Чайка» та координатор проектів ОБСЄ в Україні мешканка США Брянка.

    Соціальний педагог нашої школи Сергійчук Н.А. прийняла участь в тренінгу, де ознайомилася та пройшла практичну частину по таких питаннях: «Нові прийняті закони України, щодо насильства», «Як безпечно виїхати за кордон», «Експлуатація дітей у жебрацтві». Тренінг відбувся у дружній та теплій обстановці.

IMG-46247b030998793d0db29a7b7a18d8c6-V.j

    Соціальний педагог нашої школи Сергійчук Н.А 26 лютого 2019 року прийняла участь у обласному семінарі на тему "Особливості застосування арт-терапії у системі освіти", який відбувся в КЗ "Рівненському центрі науково-технічної творчості учнівської молоді". На семінарі практичний блок проводила Панасюк Анастасія Сергіївна - психолог, арт-психолог, тренер, куратор "Школи волонтерів" ППФ РДГУ, яка дуже вміло виклала методи застосування  арт-терапії як у роботі з учнями, так і в роботі з дорослими.

0-02-09-5f74023f25f7144a511b0ca89d251060
bottom of page