top of page

План роботи психолого-педагогічного семінару на 2022-2023 н.р.

«Психологічні засади розвитку

соціальних компетентностей педагога в умовах

нової української школи»

 ЗАСІДАННЯ III (лютий 2022)

 

Однією із найбільш актуальних проблем сучасної освіти є становлення нового вчителя, який спроможний забезпечити особистісне і громадянське становлення учня у наш час. Потреба в такому учителеві зумовлена реформою НУШ (нової української школи).

Тому, завданням третього засідання психолого-педагогічного семінару було, визначити ключові компоненти професійної компетентності педагогічних працівників, допомогти в організації професійного самовдосконалення та самоосвіти, розкрити шляхи самореалізації особистості педагогів. А також розглянути аспекти педагогічної взаємодії з різними категоріями дітей.

«Психологічні засади розвитку

соціальних компетентностей педагога в умовах

нової української школи»

 ЗАСІДАННЯ II (Грудень 2021)

У наш час ми все частіше стикаємося з тим, що сучасні школярі не можуть зосередитися, сприймати довгі тексти, заглиблюватися в суть питання, мають низький коефіцієнт засвоєння знань. У чому ж справа?

Педагоги Рафалівського ліцею мали змогу  дати відповіді на поставлені запитання, взявши участь у тренінгу «Який він, сучасний школяр?» .

А також розглянули презентацію «Психологічні особливості сучасних дітей»   та ознайомилися з поняттям  «кліпового мислення» та основними типами сприйняття інформації.

«Психологічні засади розвитку

соціальних компетентностей педагога в умовах

нової української школи»

І ЗАСІДАННЯ(листопад)

Інноваційна педагогічна діяльність–проблемне, комплексне явище, що нині турбує всю освітянську спільноту. Сучасний інформаційний світ потребує суспільства знань, а формування такого суспільства можливе в модернізованих навчальних закладах із новою парадигмою навчання.

Головною рушійною силою в ефективних змінах освітнього процесу навчального закладу Нової української школи є особистість учителя і його готовність сприймати нове та діяти по-новому.

Успішність інноваційної діяльності можлива за умови, коли психолог допоможе педагогам усвідомити практичну значущість різних інновацій системи освіти не лише на професійному рівні, а й на особистісному.

Також  психологічний супровід інноваційної діяльності передбачає формування готовності у педагогів мотиваційно-ціннісного ставлення до професійної діяльності, володіння ефективними способами та засобами досягнення педагогічних цілей, здатності до творчості й рефлексії. Вона є основою активної суспільної і професійно-педагогічної позиції суб’єкта, яка спонукає до інноваційної діяльності та сприяє її продуктивності.

Саме тому на першому засіданні психолого – педагогічного семінару педагоги Рафалівського ліцею мали змогу взяти участь у психологічному тренінгу з метою  підвищити рівень готовності до змін у сучасній освіті, а також  дослідити власні реакції на зміни та визначення шляхів їх подолання.

План роботи психолого-педагогічного семінару на 2021-2022 н.р.

   Аналіз роботи психолого-педагогічного семінару за 2020-2021 н.р.
   У 2020-2021 навчального році вчителі Рафалівської загальноосвітньої школи у рамках постійно діючого психолого-педагогічного семінару працювали над проблемною темою "Психолого-педагогічний супровід розвитку учня у системі компетентнісно орієнтовного підходу до освітнього процесу".
   Таким чином були проведені 4 засідання, спрямовані виявити особливості взаємодії між учасниками навчально-виховного процесу, розвивати психологічно-компетентного вчителя, з'ясувати особливості роботи з дітьми, які мають ознаки тривожності, агресивності та гіперактивності.
   Тому з метою розширення педагогічної ерудиції та психологічної обізнаності були проведені засідання та тренінгові заняття. Під час яких, було забезпечено атмосферу творчості, неформального спілкування. У деяких випадках після творчого повідомлення відбувались дискусії, диспути. В цілому завдання, які ставились під час проведення психолого-педагогічного семінару на 2020-2021 н.р. реалізовані.

IMG-ac6dbe936ceae720e22901f7372f2b4c-V.j
IMG-b672d1a2904b3cce7ea69cdc7583dfcc-V.j
IMG-75996de547f6524032ab7c11770dbc2e-V.j
IMG-075c84f620f7c56b29e3b3f6c99225da-V.j
bottom of page